Rezervácia

TÜV SÜD STK - Ako sa pripraviť na STK?

Aké doklady musím priniesť na STK?

Zobraziť
Na technickú kontrolu pravidelnú musíte priniesť a pripraviť originál dokladu vozidla – osvedčenie o evidencii časť II (tieto doklady sú vydávané od 1.6.2010), osvedčenie o evidencii (tieto doklady boli vydávané od 1.3.2005 do 31.5.2010) alebo Technický preukaz vozidla (tieto doklady boli vydávané pred 1.3.2005).

V prípade, že bol doklad vozidla zadržaný, je potrebné predložiť fotokópiu tohto dokladu spolu s potvrdením o zadržaní a v prípade, že bol doklad vozidla stratený, tak výpis z karty vozidla vydaný orgánom Policajného zboru.

Ak máte vo vozidle dodatočne v rámci prestavby vozidla namontované aj plynové zariadenie ako alternatívny pohon vozidla na LPG, CNG alebo LNG, musíte taktiež priniesť originál protokolu o montáži plynového zariadenia a pri plynových zariadeniach CNG a LNG aj protokol o inšpekcii CNG nádrže (inšpekcia sa vykonáva do 4 rokov po prvej evidencii vozidla a potom pravidelne každé 4 roky) alebo protokol o inšpekcii LNG nádrže (inšpekcia sa vykonáva do 10 rokov po prvej evidencii vozidla a potom pravidelne každých 10 rokov)

Pri technickej kontrole vozidla záchrannej služby určeného na prepravu infekčných materiálov alebo pacientov s infekčnými chorobami, vozidla určeného na prepravu uhynutých zvierat a vozidla pohrebnej služby je potrebné predložiť aj potvrdenie o vykonanej dezinfekcii vozidla.

Čo sa týka dokladov, ktoré musíte priniesť pri ostatných druhoch technických kontrol (administratívne, zvláštne, pri jednotlivom dovoze vozidla zo zahraničia, po prestavbe vozidla...), ich špecifikáciu nájdete vo vyhláške, prípadne neváhajte kontaktovať našu stanicu technickej kontroly na vyššie uvedenom telefónnom čísle alebo emailom, kde Vám náš kvalifikovaný personál ochotne poradí.

Na čo nesmiem zabudnúť, keď prídem na kontrolu?

Zobraziť
Uistite sa, že vo vozidle máte aj predpísanú povinnú výbavu: Taktiež odporúčame, aby ste si ešte pred príchodom na technickú kontrolu skontrolovali, či máte funkčné vonkajšie osvetlenie vozidla (stretávacie a diaľkové svetlomety, obrysové svietidlá, svietidlá do hmly, smerové svietidlá a spätné svietidlo), pneumatiky majú dostatočnú hĺbku dezénu (min. 1,6 mm alebo) a čelné sklo neobsahuje praskliny.

Prijímate hotovosť a platobné karty?

Zobraziť
Za poskytnuté služby môžete na našich prevádzkach STK a KO platiť v hotovosti a taktiež platobnými kartami.

Potrebujem termín stretnutia?

Zobraziť
Termín Vám pomôže vyhnúť sa čakacím dobám a lepšie plánovať. Termín kontroly si môžete dohodnúť telefonicky, emailom alebo využiť náš online formulár. Môžete k nám prísť samozrejme bez objednania.

Ako vlastník musím prísť osobne?

Zobraziť
Nie, s vozidlom na technickú a emisnú kontrolu môže prísť ktokoľvek, pričom nemusí mať so sebou písomnú plnú moc od vlastníka vozidla. Dôležité je nezabudnúť si so sebou priniesť potrebné doklady vozidla.

Moje vozidlo som dočasne odhlásil z evidencie. Ako sa pripraviť?

Zobraziť
Ak ste Vaše vozidlo dočasne odhlásili z evidencie a odovzdali na príslušnom dopravnom inšpektoráte Policajného zboru doklady vozidla a tabuľky s evidenčným číslom, nemusíte s takýmto vozidlom absolvovať pravidelnú technickú a emisnú kontrolu, ak platnosť technickej a emisnej kontroly končí počas doby, kedy je Vaše vozidlo dočasne odhlásené z evidencie.

Pre opätovné prihlásenie vozidla do evidencie nie je na dopravnom inšpektoráte Policajného zboru potrebné predložiť doklad o vykonaní pravidelnej technickej a emisnej kontroly. Avšak, ak platnosť technickej alebo emisnej kontroly Vášho vozidla skončila v dobe, kedy bolo dočasne odhlásené z evidencie, je potrebné, aby ste technickú a emisnú kontrolu absolvovali najneskôr do 7 dní po opätovnom prihlásení vozidla do evidencie.

Viacej informácií o podmienkach dočasného odhlásenia vozidla z evidencie nájdete na webovej stránke Ministerstva vnútra.

Môže sa technická kontrola vykonať v zahraničí, ak je vozidlo evidované na Slovensku?

Zobraziť
Nie. Momentálne legislatívne nastavenie nielen na Slovensku, ale v celej Európe, neumožňuje vykonať technickú kontrolu alebo emisnú kontrolu mimo krajiny, v ktorej je vozidlo zaevidované. Viac informácií k tejto téme nájdete na webovej stránke Ministerstva dopravy.

Čo to presne znamená prejsť s vozidlom cez STK?

Zobraziť

Ako na dovoz a prihlásenie motorky. Mýty a povery. STK na motorku.

Zobraziť

Obávam sa emisnej kontroly. Ako sa na ňu pripraviť?

Zobraziť


Cenník Rezervovať termín